Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję
Politykę prywatności

Poleć treść:


Gender w przedszkolach

Aleksandra Podsiadły, 07 Październik 13 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Wiele sensacji w internecie wzbudził artykuł Katarzyny Kawlewskiej o ideologii gender wprowadzanej do przedszkoli. Program „Równościowe Przedszkole” wdrażany do polskich placówek ciągle budzi obawy, obiekcje i stanowczy protest większości rodziców. Jakie w tej sprawie stanowisko zajął główny ośrodek decyzyjny – Ministerstwo Edukacji Narodowej? Czym jest „równouprawnienie” proponowane przez założycieli projektu, Fundację Edukacji Przedszkolnej?
 

Prawda obroni się sama?

Choć w artykule pani Kawlewskiej nie padają bezpośrednie zarzuty wobec konkretnej organizacji, Fundacja Edukacji Przedszkolnej – propagator nowego projektu wdrażanego do przedszkoli – poczuła się podmiotem zobligowanym do odparcia „ataku”, choć robi to wyjątkowo nieudolnie. Sam artykuł rzeczowo i klarownie wykłada, jak wygląda i czym grozi wdrażanie filozofii gender. Co więcej, wskazuje na liczne zaprzeczenia i zaplątanie w argumentacji strony przeciwnej, powołując się na obowiązujące przepisy Konstytucji RP. 

Pojęcie „tolerancji” zostało współcześnie bardzo mocno wypaczone – podobnie jak terminy konserwatyzm, patriotyzm, czy moralność. I nie chodzi wcale o stawanie po prawej lub lewej stronie politycznej barykady; problem w tym, że o brak tolerancji najgłośniej krzyczą środowiska, które same nie tolerują niczego i nikogo, kto odstaje od ich specyficznej gromady. Jednym z przykładów są pomysłodawczynie projektu „Równościowe przedszkole”; założenia projektu nie dążą do równości płci, ale ewidentnej faworyzacji kobiet. Podczas jednych z zajęć w niemieckim przedszkolu objętych programem, kiedy doszło do zabawy polegającej na zamianie ról (dziewczynki przebierały się w robocze spodnie i udawały mechaników, a chłopcom polecono ubrać sukienki i na niby gotować, sprzątać, etc.), poczucie wartości chłopców zostało zdeptane, a oni sami poniżeni. Tolerancja wyszła daleko poza granice swojej pierwotnej definicji – stała się obowiązkową, przymusową propagandą środowisk feministycznych i homoseksualnych. 


MEN wydaje ciche przyzwolenie

Ideologia gender wśliznęła się do przedszkoli bezproblemowo i cicho. Rodzice zostali zaskoczeni, oszukani, i – nie po raz pierwszy – zostawieni sami sobie i pozbawieni wsparcia w samym Ministerstwie Edukacji Narodowej. Kiedy natężenie napięcia na froncie MEN-Rodzice sześciolatków buzowało, Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka PO, na portalu wpolityce.pl stwierdziła, że „nie rozumie, skąd bierze się przeświadczenie, że przeciętny dorosły człowiek, nie mający przygotowania psychologicznego i pedagogicznego, nie mający pojęcia o rozwoju dzieci, ma decydować, czy dzieci będą szły do szkoły w wieku lat sześciu czy siedmiu” – sama będąc dorosłym człowiekiem, który takiego przygotowania nie posiada. To jeden z wielu dowodów na to, że dobro dzieci i młodzieży to w politycznym języku tylko wyświechtany, niewiele warty frazes, którym wyręczają się, by usprawiedliwić swoje działania. 

Propagatorzy szkodliwej ideologii działają pod cichym przyzwoleniem Ministerstwa; w internecie można znaleźć sporo ogłoszeń, w których poszukiwani są pedagodzy do prowadzenia zajęć o równości płci (wymagany zakres doświadczenia wynosi zazwyczaj jedynie rok i ukończone szkolenie) lub w których firmy takie szkolenia oferują. Na zarzuty, że rodzicom nic nie wiadomo o nowych zajęciach wprowadzanych do szkół, MEN dyplomatycznie milczy albo powołuje się na zapis o dowolności w wyborze zajęć dla dzieci przez nauczyciela w porozumieniu z rodzicami. Ignoruje się fakt, że filozofia gender jest sprzeczna z Konstytucją RP – program „Równościowe Przedszkole” wyraźnie zaznacza, że to nauczyciele powinni mieć istotniejszy wpływ na wychowanie dzieci, a rodzice powinni się dostosować, podczas gdy Konstytucja gwarantuje, że:
 

Art. 48. 1. Rodzice mają prawo do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.
 

Art. 53. 3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami.


 

Trauma na całe życie?

Na przykładzie naszych niemieckich sąsiadów łatwo dowieść, że edukacja seksualna od przedszkola połączona z nachalnym, bezkompromisowym i stronniczym egzekwowaniem programów pokroju „Równościowe Przedszkole” nie prowadzi do niczego dobrego; może natomiast wywołać trwałe urazy na psychice dzieci, stany lękowe, niechęć do przedszkola, szkoły, a także prawdziwe problemy z własną seksualnością. 

 

źródło: http://wsumie.pl/rodzina/73513-gender-zamiast-rytmiki

 

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
foto

Italy Car Tour(Gość) z: http://www.italycartours.com/, 27 Maj 15 12:14

Great article! That is the type of info that should be shared around the internet. Shame on Google for not positioning this put up higher! Come on over and visit my website . Thank you =)

foto

creare un sito per vendere online(Gość) z: http://www.venderesuinternet.net/, 26 Maj 15 16:00

Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I'm gonna watch out for brussels. I'll appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!

foto

sardinia.xyz(Gość) z: http://sardinia.xyz/, 26 Maj 15 15:03

You made some good points there. I looked on the internet for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.

foto

Nellie(Gość) z: http://www.telecamerealtavelocita.com/, 26 Maj 15 15:02

Good day! I could have sworn I've visited this website before but after looking at a few of the articles I realized it's new to me. Anyhow, I'm certainly pleased I came across it and I'll be bookmarking it and checking back often!

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

"Noc Bibliotek" zainauguruje XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Redakcja portalu 29 Maj 2015

Czy jesteśmy zmuszeni kupować pakiety?

Małgorzata Bieńkowska 29 Maj 2015

Innowacyjność kluczem do sukcesu w branży medyczno-estetycznej

INSPIRE CONSULTING 29 Maj 2015

Mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli pozytywny klimat i więcej kamer w szkołach. Fundacja Panoptykon opiniuje nowy program MEN

Redakcja portalu 29 Maj 2015

Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły

Wojciech Starzyński 28 Maj 2015


OSTATNIE KOMENTARZE

MEN odpowiada na pismo ZNP do premiera Donalda Tuska dotyczące zwolnień nauczycieli

~ Georgia(Gość) z: http://bebeja.freeweq.com/profile/larajudkins 29 Maj 2015, 23:03

Konferencja "Kapitał intelektualny i edukacja"

~ Eric Theodore Cartman(Gość) z: http://https://www.pinterest.com/marymayer87/animation-trailers/ 29 Maj 2015, 21:29

Wyjście z natłoku informacji

~ Mascots(Gość) z: http://https://www.pinterest.com/marymayer87/animation-trailers/ 29 Maj 2015, 20:52

Europejski kalendarz szklony 2013/2014

~ Famous cartoon characters(Gość) z: http://https://www.pinterest.com/marymayer87/animation-trailers/ 29 Maj 2015, 20:39

Zostań mentorem lub osobą wspierającą w projekcie "Optymalizacji sposobu wykorzystywania narzędzi dydaktycznych IBE w praktyce lekcyjnej"

~ http://www.modadamulher.com/category/calcados-3(Gość) z: http://www.modadamulher.com/category/calcados-3/ 29 Maj 2015, 18:38


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej