Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję
Politykę prywatności

Poleć treść:


Jaką tablicę interaktywną wybrać? Poradnik.

Anna Zborowska, 10 Styczeń 12 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Która tablica interaktywna jest najłatwiejsza w obsłudze? Co gwarantuje jej
bezawaryjność i trwałość użytkowania?

Z mojego doświadczenia wynika, że wielofunkcyjność to podstawa najnowszych rozwiązań, gdzie jedna tablica pełni funkcje nie tylko interaktywnej, ale także sucho ścieralnej. Istotna przy wyborze tablicy interaktywnej jest również jej obsługa. Między oprogramowaniem tablic interaktywnych istnieją liczne różnice, a mówienie, że wszystkie funkcje oprogramowania, jakie posiadają różne marki tablic są podobne do siebie i mają jednakowe możliwości jest dla mnie złudne. Różne aplikacje - różne możliwości. Notowanie, rozpoznawanie pisma, archiwizowanie naszych notatek, drukowanie, zakreślanie, wycinanie fragmentów obrazu i nagrywanie bywa w każdym modelu. Te możliwości przedstawia jedynie ten, kto nigdy nie pracował z tablicą. Ważna jest nie tylko intuicyjna obsługa oprogramowania, jego szerokie zasoby materiałów gotowych do wykorzystania, ale także różnorodność form prezentacji, jakie mogą się dzięki niemu odbywać. Niestety, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której sprzedający tablice interaktywne nie tylko nie potrafi zapoznać zainteresowanych ze wszystkimi ich możliwościami, ale nawet poprowadzić wyczerpującej prezentacji produktu.


Wielość rodzajów i  marek tablic interaktywnych na rynku polskim utrudnia zakup tablic do szkół. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie są dla nauczycieli  pozytywne aspekty stosowania tablicy interaktywnej? Czy powinna być z pisakiem  (najbardziej optymalnym narzędziem wspierającym kształtowanie właściwych nawyków związanych z pisaniem u dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów w wieku młodszym szkolnym), czy w popularnej technologii dotykowej? Czy przy wyborze tablicy interaktywnej trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie zawsze musi być wykorzystywana ona jako interaktywna?

Ja pracuję na tablicy interaktywnej Interwrite DualBoard. Czy ktoś ma doświadczenia z tą tablicą? Skąd bierzecie gotowe materiały?

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Lekcje języka obcego oczami uczniów i nauczycieli

Redakcja portalu 18 Wrzesień 2014

Lista lektur obowiązkowych

Jarosław Bloch 18 Wrzesień 2014

Szkoła z PAH nie jest nudna!

Redakcja portalu 18 Wrzesień 2014

Pora otworzyć szkołę

Elżbieta Tołwińska-Królikowska 17 Wrzesień 2014

MEN: Ubezpieczenia dzieci i młodzieży - nieobowiązkowe

Redakcja portalu 16 Wrzesień 2014


OSTATNIE KOMENTARZE

OCHRONA PRAWNA NAUCZYCIELA

~ essay writer(Gość) z: http://writing--services.com 18 Wrzesień 2014, 19:22

Jak utworzyć Akademię Dobrej Edukacji - innowacyjną szkołę przyszłości? Jak pracę innowacyjnego nauczyciela mogą wspierać nowe technologie?

~ math homework help(Gość) z: http://math-help.net 18 Wrzesień 2014, 18:35

Polska w czołówce światowego rankingu nt. jakości edukacji - "The Learning Curve 2014"

~ kardashian red bandage dress(Gość) z: http://www.Purevolume.com 18 Wrzesień 2014, 18:24

Rekrutacja na III. edycję Kursu trenera kompetencji międzykulturowych w ramach projektu HFPC "Weź kurs na wielokulturowość II"

~ Boca Raton entry level CPA jobs(Gość) z: http://Ovkdarel.buzznet.com/user/journal/18676599/should-fixing-financial-pla 18 Wrzesień 2014, 18:21

W Gdańsku o edukacji wczesnoszkolnej

~ body champ it9070 inversion table(Gość) z: http://squatrackzone.com/body-champ-it8070-inversion-table/ 18 Wrzesień 2014, 17:58


Powrót do góry