Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję
Politykę prywatności

Jaką tablicę interaktywną wybrać? Poradnik.

Anna Zborowska, 10 Styczeń 12

Która tablica interaktywna jest najłatwiejsza w obsłudze? Co gwarantuje jej
bezawaryjność i trwałość użytkowania?

Z mojego doświadczenia wynika, że wielofunkcyjność to podstawa najnowszych rozwiązań, gdzie jedna tablica pełni funkcje nie tylko interaktywnej, ale także sucho ścieralnej. Istotna przy wyborze tablicy interaktywnej jest również jej obsługa. Między oprogramowaniem tablic interaktywnych istnieją liczne różnice, a mówienie, że wszystkie funkcje oprogramowania, jakie posiadają różne marki tablic są podobne do siebie i mają jednakowe możliwości jest dla mnie złudne. Różne aplikacje - różne możliwości. Notowanie, rozpoznawanie pisma, archiwizowanie naszych notatek, drukowanie, zakreślanie, wycinanie fragmentów obrazu i nagrywanie bywa w każdym modelu. Te możliwości przedstawia jedynie ten, kto nigdy nie pracował z tablicą. Ważna jest nie tylko intuicyjna obsługa oprogramowania, jego szerokie zasoby materiałów gotowych do wykorzystania, ale także różnorodność form prezentacji, jakie mogą się dzięki niemu odbywać. Niestety, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której sprzedający tablice interaktywne nie tylko nie potrafi zapoznać zainteresowanych ze wszystkimi ich możliwościami, ale nawet poprowadzić wyczerpującej prezentacji produktu.

Wielość rodzajów i  marek tablic interaktywnych na rynku polskim utrudnia zakup tablic do szkół. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie są dla nauczycieli  pozytywne aspekty stosowania tablicy interaktywnej? Czy powinna być z pisakiem  (najbardziej optymalnym narzędziem wspierającym kształtowanie właściwych nawyków związanych z pisaniem u dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów w wieku młodszym szkolnym), czy w popularnej technologii dotykowej? Czy przy wyborze tablicy interaktywnej trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie zawsze musi być wykorzystywana ona jako interaktywna?

Ja pracuję na tablicy interaktywnej Interwrite DualBoard. Czy ktoś ma doświadczenia z tą tablicą? Skąd bierzecie gotowe materiały?