Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję
Politykę prywatności

Oświata i wychowanie w roku szkolnym 2012/2013 - raport GUS

Redakcja portalu, 16 Listopad 13

Oświata i wychowanie w roku szkolnym 2012/2013 - raport GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie swój kolejny, bardzo obszerny (265 stron) raport „Oświata i wychowanie w roku szkolnym 2012/2013”. Publikacja zawiera szeroki zestaw danych i analiz opisujących stan i dynamikę polskiego systemu oświaty. Prezentowane informacje dotyczą działalności szkół oraz innych placówek oświatowych i wychowawczych, prowadzących nauczanie na poziomie przedszkolnym, podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, obejmują również szkolnictwo zawodowe, specjalne i artystyczne.

Podobnie jak w latach poprzednich, również najnowszy raport zawiera informacje o infrastrukturze oświatowej oraz o uczniach, absolwentach i nauczycielach, nauczaniu języków obcych, edukacji mniejszości narodowych i etnicznych, o zajęciach pozalekcyjnych, komputeryzacji, o wybranych formach opieki nad dziećmi i młodzieżą, a także analizę wyników egzaminów organizowanych przez niezależne od szkół komisje egzaminacyjne oraz porównania przedstawiające sytuację polskiej oświaty na tle krajów Unii Europejskiej.

Prawie połowę publikacji zajmuje komentarz analityczny w którym opisano podstawowe dane charakteryzujące stan obecny i dynamikę polskiej oświaty. Komentarz poprzedza część tabelaryczną zawierającą dane statystyczne o edukacji w roku szkolnym 2012/2013 zarówno dla całego kraju, jak i poszczególnych województw. Tak w komentarzu, jak i w części tabelarycznej znajdują odzwierciedlenie zmiany zachodzące w polskim systemie oświaty w ostatniej dekadzie.

źródło: www.stat.gov.pl

Skojarzone pliki: